- Autor:
- Długość
- liczba lekcji: 26, czas trwania: 03:06:45
- Ocena
Kurs video
Scala 3. Kurs video. Programowanie funkcyjne
- Wydawnictwo:
- Videopoint
- Wersja:
- Online
- Czas trwania:
- 3 godz. 6 min.
- Technologia:
- Scala 3.3
- Ocena:
Spis lekcji kursu video
Opis
kursu video
:
Scala 3. Kurs video. Programowanie funkcyjne
Obierz kurs na... programowanie funkcyjne w języku Scala
Statycznie typowany język programowania Scala charakteryzuje się między innymi tym, że wspiera zarówno programowanie funkcyjne, jak i obiektowe. Co więcej, Scala jest językiem wieloplatformowym – działa na maszynie wirtualnej Javy i platformie .NET. W najnowszej wersji (3) składnia Scali mocno zbliża się do składni Pythona i równocześnie dzieli biblioteki z Javą, co czyni ją bardziej przystępną, pierwotnie bowiem próg wejścia dla tego języka był nieco wyższy niż na przykład dla Kotlina czy Javy. Warto poznać Scalę bliżej, szczególnie jeśli planuje się działać w takich dziedzinach jak data science, big data czy machine learning – programiści operujący w tych specjalizacjach na co dzień posługują się właśnie tym językiem. Korzystają z niego również takie firmy jak LinkedIn, Zalando czy X (wcześniej: Twitter).
Powstała ponad dwadzieścia lat temu Scala wciąż cieszy się popularnością, programiści doceniają ją za wygodę, elastyczność, zwięzłość i możliwości, jakie oferuje. Zwracają uwagę na to, że kiedy piszą kod w Scali, są w stanie używać składni języka typowanego dynamicznie (jak Python) i nie tracą kontroli nad poprawnością kodu na etapie kompilacji. Programiści Scali cenią jej skondensowaną składnię i hybrydowość pozwalającą tworzyć kod obiektowy z wykorzystaniem elementów kodu funkcyjnego. Ci, którzy zgłębili Scalę, podkreślają, że aby się jej nauczyć, nie trzeba się od razu rzucać na głęboką wodę programowania funkcyjnego – można robić to stopniowo, o czym się przekonasz w trakcie naszego kursu.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia
Z naszym kursem między innymi:
- Przygotujesz swoje środowisko pracy w Scali (systemy operacyjne Linux i Windows)
- Nauczysz się tworzyć własne zmienne – mutowalne i niemutowalne
- Dowiesz się, jak się przyjmuje dane od użytkownika
- Zobaczysz, jakie typy danych są dostępne i jak się je deklaruje
- Będziesz konwertować określony typ danych na inny
- Przeprowadzisz w Scali operacje matematyczne i logiczne
- Opanujesz sterowanie kodem za pomocą instrukcji if/match i pętli loop/while
- Przygotujesz kolekcje danych
- Zaimportujesz moduły – zmienne i funkcje
- Wykreujesz własne funkcje
Scala 3. Kurs video. Programowanie funkcyjne kończy się na poziomie podstawowym. Zdobyta w trakcie szkolenia wiedza pozwoli Ci na podjęcie pierwszych kroków w świecie programowania opartego na języku funkcyjnym, jakim jest Scala.
Piotr Chudzik - pozostałe kursy
Videopoint - inne kursy
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@helion.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Scala 3. Kurs video. Programowanie funkcyjne Piotr Chudzik (4) Weryfikacja opinii następuję na podstawie historii zamówień na koncie Użytkownika umieszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(1)
(1)
(0)
(1)
(0)
(1)
więcej opinii
ukryj opinie